mwebnovinylogo

28. 05. 2017, Meniny má: Viliam Rubriky

PARALYMPIÁDA 2016

Zuzana Stromková ide do Soči s pozitívnym prístupom

4. februára 2014 14:09, aktualizované: 0.

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková.
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 4. februára (WEBNOVINY) - Akrobatická lyžiarka Zuzana Stromková si pri svojej premiére na zimných olympijských hrách nekladie cieľ v podobe konkrétneho umiestnenia.

Dvadsaťštyriročná Liptáčka sa na súťaž v disciplíne slopestyle veľmi teší. "Naša disciplína je na olympiáde prvýkrát a ja mám radosť, že to aj s ostatnými babami môžem odštartovať. Bude nás tam 24 žien z celého sveta, ktoré už majú na svojom konte nejaké úspechy. Budem rada, keď zajazdím čo najlepšie nezraním sa pri tom," povedala pre agentúru SITA zverenkyňa trénera Tomáša Murgáča. "Na olympijskom sľube som bola prvýkrát. Pán prezident nám zaželal veľa úspechov na olympiáde. Mala som z toho dobrý pocit," pokračovala.

Zuzana Stromková aj jej súperky už pred odchodom do Soči poznali profil olympijskej trate. "Bude sa skladať z troch prekážok a troch skokov. Už som sa na to pozerala a podobná trať už bola aj na posledných dvoch amerických pretekoch Svetového pohára. Niečo podobné sme už jazdili, takže to pre nás nebude úplná novinka," prezradila členka tímu Freeski Academy a doplnila: "Aj tak je každý skok pre nás vždy niečo nové, pretože podmienky nie sú nikdy rovnaké. Vždy je trať iná a potrebná je iná rýchlosť. Svoje jazdy už som si plánovala, ale všetko sa bude odvíjať až od reality na mieste. Musím si to otestovať. Skladať jazdu budem z trikov, ktoré ovládam. Tak je to na každých pretekoch."


Obrazom: Slávnostný sľub členov výpravy Slovenskej republiky na XXII. zimných olympijských hrách 2014 v Soči


Vo voľnom čase, ktorého športovci v Soči nebudú mať nazvyš, by usmievavá akrobatická lyžiarka rada navštívila aj iné súťaže. "Chcela by som si pozrieť akrobatické lyžovanie mužov, snoubording či hokej. Možno by ma zaujímali aj naši bobisti, pretože tých som ešte nemala príležitosť vidieť, veď na Slovensku nemáme na to žiadnu trať," priznala Zuzana Stromková.

Mladá slopestylistka sa v dejisku ZOH 2014 neobáva o bezpečnosť, avizované hrozby si nepripúšťa. "V médiách sa o tom hovorilo veľa, ale ja mám na celú vec pozitívny pohľad. Pokiaľ na to nebudem myslieť, tak to snáď ku mne nepríde," poznamenala.

Súťaž v slopestyle akrobatických lyžiarok sa uskutoční v Parku pre extrémne športy Roza Chutor nad Červenou Poľanou v utorok 11. februára a okrem Stromkovej sa v nej predstaví aj Natália Šlepecká.

Sekcie:

Hlavná stránka, Slovensko, Šport, Svet, Ekonomika, Kultúra, Zaujímavosti, Zdravie, Automagazín, Veda a technika

Športové rubriky:

Futbal, Hokej, KHL, Tenis


Prepni: PC verzia

© 2017 SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.

Pre viac informácii navštívte PC verziu stránky na webnoviny.sk alebo sita.sk