mwebnovinylogo

28. 05. 2017, Meniny má: Viliam Rubriky

SLOVENSKO

Tvár protestov Gorila končí, zobrala so sebou i ďalších

14. februára 2012 20:19, aktualizované: 14. februára 2012 20:19

Alena Krempaská odišla z organizačného tímu Gorila.Foto: SITA
BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Organizačný tím protestov Gorila už nie je v pôvodnom zložení. Po odchode Stanislavy Červeňovej opustili gorilí tím i ďalší členovia. Medzi nimi je Alena Krempaská, Peter Weisenbacher a Lucia Janovič.

Títo ľudia, až na jedného, nikdy neboli organizátormi protestov. Nie je na mieste vyjadrenie, že sa rozdelili, povedal Peter Pčolinský, spoluorganizátor protestov.

"Jedinou osobou, ktorá bola v tíme niekoľko dní, je Stanislava Červeňová, ktorú sme vylúčili, pretože sa preukázalo, a čo aj sama priznala, že má bližšie nešpecifikovaný vzťah s bývalým policajtom Jánom Rejdom, ktorý vystupuje v údajnom spise Gorila, a ktorý nedávno bol na kandidátke istej politickej strany," skonštatoval. Červeňová podľa Pčolinského stratila dôveru organizačného tímu, a preto ju vylúčili.


Video: Alena Krempaská vystúpila na treťom proteste v Bratislave


Weisenbacher na sociálnej sieti vyhlásil, že v tíme končí aj preto, že organizátori protestov nestáli o rady odborníkov a ignorovali názory účastníkov protestov. "Dištancujem sa od akýchkoľvek ďalších aktivít a verejných vystúpení. Je to obrovská škoda, ale kde sa nechce tam sa nedá," uviedol Weisenbacher.

Organizátori odvolali nedeľňajší protest Gorila pred budovou Penty. Protesty však nekončia. Pčolinský potvrdil, že sa v súčasnosti sústreďujú na celoslovenský protest proti Gorilám, ktorý sa má uskutočniť deň pred voľbami 9. marca na námestí SNP v Bratislave so začiatkom o 15-tej hodine.

Zľava: Lucia Jankovič, Miroslav Hrivík, Lucia Gallová, Peter Pčolinský a Ľubica Lehotská na TB organizátorov protestu Gorila, na ktorej informovali o ďalšom proteste ako aj o vyjadrení nesúhlasu s trestným oznámaním v súvislosti s prvým protestom Gorila. Bratislava, 31. január 2012.Foto: SITA/Jozef JakubčoSekcie:

Hlavná stránka, Slovensko, Šport, Svet, Ekonomika, Kultúra, Zaujímavosti, Zdravie, Automagazín, Veda a technika

Športové rubriky:

Futbal, Hokej, KHL, Tenis


Prepni: PC verzia

© 2017 SITA Slovenská tlačová agentúra a.s.

Pre viac informácii navštívte PC verziu stránky na webnoviny.sk alebo sita.sk